Allen Bradley  22a-d1p4n104
Allen Bradley  22a-d1p4n104
Allen Bradley 22a-d1p4n104
MOQ : 1 Piece
Allen Bradley 22a-d1p4n104 Specification
  • IP Rating
  • IP20
  • Overheating Protection
  • YES
  • Shape
  • Rectangular
  • Humidity %
  • 5-95% Non-Condensing
  • Surface Finish
  • Matte
  • Mounting Type
  • Panel Mount
  • Efficiency
  • 95%
  • Feature
  • Compact, Overload protection
  • Operating Temperature
  • -10C to +50C
  • Connector Type
  • Terminal Block
  • Insulation Material
  • Thermoplastic
  • Power Factor
  • 0.98
  • Product Type
  • AC Drive
  • Application
  • Industrial Motor Speed Control
  • Protection Level
  • IP20
  • Frequency (MHz)
  • 50/60 Hz
  • Rated Voltage
  • 240V AC
  • Energy Consumption
  • 1.4 kW
  • Output Type
  • Three Phase Output
  • Color
  • Gray/Black
  • Dimension (L*W*H)
  • 173 x 72 x 163 mm
  • Weight
  • 1.1 kg
  • Phase
  • Three Phase
  • Size
  • D1P4 Frame A
  • Input Voltage
  • 200-240V AC
  • Material
  • Plastic and Metal
  • Connection Type
  • Screw Terminals
  • No Of Poles
  • 3
  • Communication Port
  • RS485 (Modbus RTU)
  • Programming Method
  • Keypad Programming
  • Display Type
  • LED Digital Display
  • Model Number
  • 22A-D1P4N104
  • Output Current
  • 1.4A