SCHNEIDER TM218LDA24DRN
SCHNEIDER TM218LDA24DRN
SCHNEIDER TM218LDA24DRN
MOQ : 1 Piece
SCHNEIDER TM218LDA24DRN Specification
  • Shape
  • Rectangular
  • Feature
  • Integrated Ethernet & RS232, Modbus Communication
  • Humidity %
  • 10% to 95% non-condensing
  • Mounting Type
  • DIN Rail
  • Operating Temperature
  • 0C to 55C
  • IP Rating
  • IP20
  • Efficiency
  • High
  • Insulation Material
  • Plastic
  • Overheating Protection
  • YES
  • Connector Type
  • Screw Terminal
  • Surface Finish
  • Matte
  • Product Type
  • Programmable Logic Controller (PLC)
  • Application
  • Industrial Automation, Machine Control
  • Protection Level
  • Basic/Standard
  • Frequency (MHz)
  • 50/60 Hz
  • Rated Voltage
  • 24 V DC
  • Energy Consumption
  • 8 W
  • Output Type
  • Relay Outputs
  • Color
  • Grey
  • Dimension (L*W*H)
  • 125 mm x 100 mm x 74 mm
  • Weight
  • 0.36 kg
  • Input Voltage
  • 24 V DC